12-vjeçarja në pritje të një fëmije: Babai është 18-vjeç, njerëzit na paragjykuan në vend që të na mbështesnin

Një vajzë 12-vjeçare në Rusi ka mbetur shtatzëne.

E intervistuar nga një media vendase, ku ndodhej së bashku me të ëmën, ajo është shprehur e lumtur për këtë gjë dhe ka deklaruar se babai i fëmijës është 18 vjeç. Vajza e quajtur Dasha, ka deklaruar se e ka ndërprerë romancën me ish të dashurin, megjithatë shprehet e lumtur që do e rrisë fëmijën me ndihmën e nënës.

“U habita kur e mora vesh. Por për habinë time ajo ishte e lumtur. Kështu ne vendosëm që ajo ta mbante fëmijën”, tha nëna e vajzës.

Ndërkohë, 12-vjeçarja ka shprehur keqardhjen për komentet negative të njerëzve. Ajo thotë se në vend që të merrte prej tyre komente dhe këshilla, ka pranuar vetëm paragjykime dhe fjalë fyese.

“Në rrjete sociale kanë shpërthyer fjalë fyese kundrejt meje. Ata më kanë sharë mua, fëmijën që pres dhe familjen time. “Njerëzit thjesht mund të mbështesin dhe japin këshilla, por ata filluan të na fyejnë që në fillim”, tha e mit ura.

Sakaq, polìcia është vendosur në kërkim të 18-vjeçarit pasi e ak uzojnë atë për përdh unim.

(BalkanWeb)

Be the first to comment on "12-vjeçarja në pritje të një fëmije: Babai është 18-vjeç, njerëzit na paragjykuan në vend që të na mbështesnin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*