Aktori Fatmir Spahiu i del në krah Albin Kurtit: Shfaqja e Kryeministrit tone atje i bene vetem ndere vendit tone, eshte marketing gjigant dhe jo i shtrejt per vendin tone

Aktori dhe humoristi i njohur kosovar i ka dal në mbrojtje kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Brenda ditës së sotme nga partitë opozitare kishte kritika për parakalimin e kryeministrit në tepihin e kuq të festivalit në Francë, por krejt ndryshe e cilëson aktori i njohur kosovar. Ai thotë se ky parakalim vetëm se i ka bërë nder Republikës së Kosovës dhe e përmirëson imazhin e shtetit tonë.

Postimi i plotë:

Ne nje neje te nje ambasade ne Kosove me rastin e dites nacionale te saj u pata taku me Kadri Veselin i cili ishte i pranishem ne at neje si i vetmi lider qe kishte bashkeshorten me veti. Ky gjest sado simbolik eshte i rendesishem dhe tregues per orientim civilizues te individit. Bile i pata thane qe me pelqen si politikan per dy arsyje, e para perdorimi i shkonjes Y ne vend te U dhe qe ne neja te tilla dhe raste tjera gjithmone je me bashkeshorte dhe kjo e dyta eshte shume e vertet.

Obama, Clinton, Biden, Regan, Bush, cdo fjalim te tyre ne raste festive dhe te tjera e nisin duke i vu theks bashkeshorteve te tyre.

Albin Kurti sot eshte ne Cannes ne festivalin me te madh te filmit ne bote, ku kesaj radhe autoret, producentet, zyrtaret jane pjesemarres si konkurent per Palmen e arte, cmim ky me prestigjiozi ne bote.

Shfaqja e Kryeministrit tone atje i bene vetem ndere vendit tone, eshte marketing gjigant dhe jo i shtrejt per vendin tone. Paraqitja e tij me bashkeshorten dhe vajzen e tregon orientimin tone perendimor dhe permireson imazhin e rrenuar te vendit, here me vend e here si pasoje e propagandes.

Ajo cka ne nga industria e kinematografise mund te bejme eshte kerkesa per rritje te buxhetit per film, ligji per lehtesira financiare, drejtesi per drejtat e autorit dhe producenteve, etj.

Sulmet qe i behen tash kryeministrit jane banale ashtu siq kane qene ne te kaluaren banale sulmet qe ju jane bere zyrtarve per pjesemarrje ne paraqitjen e artiseve tane Bienalen e Venedikut dhe ngjarje tjera kulturore e te rendesishme ne bote.

Vak cina, ekonomia, arsimi, shendetesia jane ato ku duhet ti gjuajme me lloq te gjitha ata qe nuk e sjellin progresin e nevojshem!

Be the first to comment on "Aktori Fatmir Spahiu i del në krah Albin Kurtit: Shfaqja e Kryeministrit tone atje i bene vetem ndere vendit tone, eshte marketing gjigant dhe jo i shtrejt per vendin tone"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*