Arrihet marrëveshja: Ylli i Liverpoolit do të transferohet te Barcelona

Barcelona ka arritur marrëveshje me mesfushorin Georginio Wijnaldum.

Mesfushori holandez do të kryejë testet mjekësore para fillimit të Kampionatit Evropian dhe do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me skuadrën nga La Liga.

30-vjeçari do të prezantohet te skuadra e Barcelonës pas përfundimit të Kampionatit Evropian. Wijnaldum do të transferohet si futbollist i lirë pasi nuk ka vazhduar kontratën me Liverpoolin.

Be the first to comment on "Arrihet marrëveshja: Ylli i Liverpoolit do të transferohet te Barcelona"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*