Barcelona pa “hajmalinë” drejt Eibarit

Lionel Messi mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit për Barcelonën pasi u konfirmua se ai nuk do të jetë pjesë e ndeshjes së të dielës me Eibar. Pra 33-vjeçari do të jetë jashtë ndeshjes.

Skuadra nga Camp Nou do të përfundojë fushatën me një udhëtim në Eibar, por ka shumë për të bërë pasi u përjashtua nga gara për titull me një humbje 2-1 ndaj Celta Vigo javën e kaluar.

Por ata do të vazhdojnë pa “hajmalinë” e tyre pasi Messit i është kërkuar Ronald Koeman të qëndrojë jashtë ndeshjes së fundjavës, shkruan Goal.com.

Messi ka luajtur 47 herë në të gjitha ndeshjet e Barcelones këtë sezon, duke shënuar 38 gola dhe 11 asistime.

Ndërsa Barca mund të përfundojë e treta në La Liga.

Be the first to comment on "Barcelona pa “hajmalinë” drejt Eibarit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*