Dy fëmijë shqiptarë rrëmbehen në Spanjë, gruaja e Ronaldos bën gjestin human

Prej disa ditësh, në mediat ndërkombëtare po pasqyrohet historia e dy fëmijëve shqiptarë, që u rrë.mbyen nga babai i tyre.

Bëhet fjalë për Kristian Toska 11-vjeç dhe Amantia Toska 10-vjeçe, të cilët janë rrë.mbyer nga babai i tyre në 17 janar të këtij viti.

Familja jetonte në Gjermani, por burri ka marrë të dy fëmijët dhe është larguar në ishullin e Tenerifes, në Spanjë dhe po i mban të fshehur.

Ndërkohë nëna e vogëlushëve është kër.cënuar nga bashkëshorti, i cili i ka thënë se nëse shkonte në polici do ta vriste atë, familjen e saj dhe fëmijët.

Ky rast ka prekur shumë edhe modelen Georgina Rodriguez, e cila për publikun njihet si bashkëshortja e futbollistit Cristiano Ronaldo.

Ajo ka publikuar lajmin në rrjetin e saj social Instagram dhe u ka kërkuar 26.8 milionë ndjekësve të saj që ta shpërndajnë, në mënyrë që të bëhet e mundur gjetja Kristianit dhe Amantias. /abcnews

Be the first to comment on "Dy fëmijë shqiptarë rrëmbehen në Spanjë, gruaja e Ronaldos bën gjestin human"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*