Fenomeni që preku Gjermaninë prej orësh ka kapur edhe Shqipërinë/ Ja cilat zona janë në gjendje më të keqe

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë këtë të diel një pjesë të mirë të Shqipëriës. Ashtu siç ishte parashikuar, moti me reshje ka pushtuar edhe qytetin dhe rrethinat e Fierit.

Deri tani nuk raportohet për dë me, ndërsa shiu vijon, siç shihet dhe në pamjet që gazetari Ervis Kuçi sjell në redaksinë e “BalkanWeb”. Momentalisht situata paraqitet normale, ndërkohë që në qytet nuk paraqiten akse të bll okuar, si pasojë e reshjeve.

Situata është nën monitorim të vazhdueshëm, ndërsa më të fr ikësuar ndjehen fermerët që kultivojnë prodhimet e tyre në sera, pasi në situata të tilla, më parë, ka pasur edhe dë me në sera. Reshjet shoqërohen edhe me rr ufe dhe bu bullima. Një pjesë të mirë të qytetarëve këto reshje mes korrikut i kanë gjetur të papërgatitur.

Be the first to comment on "Fenomeni që preku Gjermaninë prej orësh ka kapur edhe Shqipërinë/ Ja cilat zona janë në gjendje më të keqe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*