Futbollistët i dhanë lamtumirën Xavit, por Al Sadd e trondit Barcelonën

Xavi Hernandez është zgjedhja e parë e Joan Laportës dhe ky i fundit është duke bërë gjithçka që është e mundur për ta ulur në stol në këto momnete të vështira për klubin.

Madje, gjatë ditës së sotme delegacioni i Barçës ka udhëtuar për në Katar, për të diskutuar me Al Sadd lidhur me Xavin.

Kur më në fund u duket se gjithçka po realizohet, dhe madje futbollistët e përqafuan shumë Xavin në sfidën e fundit, sikur po i jepnin lamtumirën – Al Sadd del me komunikatë zyrtare.

Klubi shkruan se nuk duan të lëshojnë Xavin.

“Ne nuk mund të lejojmë Xavin të largohet në këtë kohë. Falenderojmë vizitën e delegacionit të BARÇA-s, shkruhet në komunikatën e Al Sadd.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë.

Be the first to comment on "Futbollistët i dhanë lamtumirën Xavit, por Al Sadd e trondit Barcelonën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*