Gabriel Escobar i shkon për vizitë Ambasadës së Kosovës në Washington

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe Euroazi, Gabriel Escobar, ka shkuar për vizitë në në Ambasadën e Republikës së Kosovës në New York, ka bërë të ditur i ngarkuari me punë në këtë ambasadë, Valdet Sadiku.

Escobar është pritur nga i ngarkuari me punë në këtë ambasadë, Valdet Sadiku.

Për takimin ka shkruar llogaria zyrtare e Ambasadës së Kosovës në SHBA në Twitter.

“Ushtruesi i detyrës së ambasadorit, Valdet Sadiku, priti sot Zëvendësndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Escobar, në Ambasadën tonë. Faleminderit Escobar për vizitën dhe presim me padurim punën dhe miqësinë tonë të vazhdueshme!”, thuhet në postimin zyrtar të ambasadës.

Be the first to comment on "Gabriel Escobar i shkon për vizitë Ambasadës së Kosovës në Washington"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*