Gjykata merr vendim për Fjolla Morinën, ky është vendimi i gjykatës

Fjolla Morinës i është caktuar masa e parabur-gimit prej 40 ditësh nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Masa e parabu rgimit do llogaritet prej momentit kur Morina është arres-tuar me 17 korrik 2021.

Për këtë vendim e ka marrë të mërkurën gjyqtari i procedurës paraprake Agim Kuçi, në prezencën e prokurores Javorka Prilincevic, të pandehurës Fjolla Morina me mbrojtësit e saj, avokat Fehmije Gashi-Bytyqi dhe avokat Fanol Krasniqi si mbrojtës kryesor, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Fjolla është e shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi mbi të rëndon akuza për tra,fikim të ar.mëve dhe municionit në Shqipëri.

Morina ishte shpallur në kërkim më 21 prill 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit.

Be the first to comment on "Gjykata merr vendim për Fjolla Morinën, ky është vendimi i gjykatës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*