Granit Xhaka largohet Premier Liga, mund të transferohet tek klubi i madh i Serie A

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka mund të largohet nga Premierliga në këtë merkato.

Sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në këtë merkato.

“Granit Xhaka ka shanse të largohet nga Arsenali këtë verë si Willian, Hector Bellerin dhe shumë lojtarë të tjerë.

AS Roma është e interesuar ta nënshkruajë atë dhe kanë hapur bisedime me agjentët e tij, Jose Mourinho e dëshiron atë – gjithashtu klube të Bundesligës janë në garë”, shkruan Romano.

Be the first to comment on "Granit Xhaka largohet Premier Liga, mund të transferohet tek klubi i madh i Serie A"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*