Haradinaj për Bashën: S’e kam ditë që keni të mençur tjetër në VV pos Miss Gjyshës dhe akademik Bahtirit

Çështja për gazsjellësin amerikan ka përplasur sot deputetët e pozitës me të opozitës.

I pari që e hapi temën ishte deputeti i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili e akuzoi Qeverinë se po refuzon zhvillimin ekonomik që sjell ai dhe po dëmton raportet me SHBA-në.

Për këtë ka replikuar me deputetin e Vetëvendosjes Dimal Basha me të cilin ironizoi duke i thënë “i mençuri” tjetër i Vetëvendosjes, njofton Klan Kosova.

“S’e paskam ditë që keni kaq të mençur në Vetëvendosje, përpos atij Miss Gjyshja e akademik Bahtirit. E paskët edhe këtë mosvet. Për besë po e kuptoj edhe pse është rezultati ky që është në Prizren se nëse niveli i këtij iu përfaqëson kuku për ne”.

Haradinaj refuzoi të flasë më shumë duke thënë se “niveli i tij s’meriton asgjë”.

Në replikë, Basha tha se Haradinaj veç për “mençuri nuk mund t’iu tregojë”.
në krahasim me ty unë njëherë e kam kryer fakultetin, pastaj kam hyrë në politikë. Ti ke hyrë në politikë, pastaj e ke marrë vesh që duhet m’i kryer shkollat. Projektet – 200 milionë të Amerikës kanë me ardhur në Kosovë, 50 mijë të Bechtel-Enka kurrë.

Be the first to comment on "Haradinaj për Bashën: S’e kam ditë që keni të mençur tjetër në VV pos Miss Gjyshës dhe akademik Bahtirit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*