Ish-presidentja Kolinda Grabar-Kitarović ‘selfie’ me Dua Lipën në Uashington: Përshëndetjet më të ngrohta për të gjithë shqiptarët dhe kroatët në mbarë botën

Në Uashington u mbajt ceremonia tradicionale e 16-të me radhë e çmimeve për lidershipin e shquar të organizuar nga Këshilli Atlantik. Fitues të çmimeve të sivjetme janë presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, Drejtori Ekzekutiv i Pfizer Albert Bourl, së bashku me bashkëthemeluesit e BioNTech Özlem Türeci dhe Ugur Sahin dhe këngëtaren Dua Lipa.

Në ceremoninë gala ka marrë pjesë edhe ish-presidentja Kolinda Grabar-Kitarović, e cila ka uruar fituesit në profilin e saj zyrtar në Facebook. Ajo postoi dy foto dhe shkroi: “Urime Presidentes së Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, CEO të Pfizer Albert Bourla, bashkëthemeluesve të BioNTech Özlem Türeci dhe Ugur Sahin, dhe fituesve të Grammy dhe aktivistëve të Duo Lipa në Çmimet e 21-të të Lidershipit të Jashtëm”!

Në profilin e saj në Twitter, Kolinda ka treguar gjithashtu se gjatë mbrëmjes ka pasur rastin të mbështesë këngëtaren e njohur dhe të bëjnë foto së bashku. Bashkë me foton me Duo Lipën, Kolinda ka shkruar: “Përshëndetjet më të përzemërta për të gjithë shqiptarët dhe kroatët anembanë botës. Jam i nderuar që pata mundësinë të takoj një artiste dhe aktiviste të shquar, një zë të fortë për lirinë dhe gratë në mbarë botën.’

Ajo bëri foto edhe me babain e Duas, Dukagjin Lipa.

Be the first to comment on "Ish-presidentja Kolinda Grabar-Kitarović ‘selfie’ me Dua Lipën në Uashington: Përshëndetjet më të ngrohta për të gjithë shqiptarët dhe kroatët në mbarë botën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*