Këshilltari i Konjufcës, hoxhë Gashi: Mbulimi i femrës s’ka të bëj me islamin, traditë e arabëve

Hoxhë Drilon Gashi njihet në publik që shpesh bie ndesh me mendimet e hoxhallarëve të tjerë.

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi, thotë se mbulimi i femrës është traditë arabe dhe nuk ka asgjë të bëjë me fenë myslimane

Ai thotë se traditat arabe po shiten si fe.

“Traditat arabe na shiten si fe, nuk është fe që gratë në një vend, burrat në një vend, është traditë arabe, duke u frikësu që ne nuk i lëjmë bashkë me pësu apo punu bashkë vijmë deri te kundërvajtja seksuale”, ka deklaruar Gashi në ATV.

Be the first to comment on "Këshilltari i Konjufcës, hoxhë Gashi: Mbulimi i femrës s’ka të bëj me islamin, traditë e arabëve"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*