Klubet e Premierligës nga sot bojkotojnë rrjetet sociale

Klubet e Premierligës nga sot bojkotojnë rrjetet sociale.

Klubet e Premierligës nga sot bojkotojnë rrjetet socialeFutbolli anglez do të bashkohet në bojkotimin e rrjeteve sociale këtë fundjavë ndërsa klubet e Premierligës i bashkohen homologëve të tyre nga Federata Angleze, EFL Cup dhe Superligën e femrave në këtë protestë.

Bojkoti do të zgjasë për katër ditë, duke filluar nga tani dhe përfundon në ora 11:59 të hënën më 3 majShefi i Premierligës, Richard Masters në lidhje me këtë rast tha:′′Sjellja raciste në çdo formë është e papranueshme dhe abuzimi i tmerrshëm që po shohim mbi lojtarët në rrjetet sociale nuk mund të lejohet të vazhdojë.”Edhe UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane (ECA) e kanë mbështetur këtë nismë.

Be the first to comment on "Klubet e Premierligës nga sot bojkotojnë rrjetet sociale"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*