Ky është heroi 7-vjeçar që notoi 1 orë për të shpëtuar babanë dhe motrën, Zot bekoje këtë fëmijë

Një 7-vjeçar u tregua guximtar. Ai notoi për një orë, për të ndihmuar motrën dhe babanë e tij, të cilët u tërhoqën nga rryma e fortë .

Të shtunën e kaluar, babi i shtatë vjeçarit ankoroi varkën në lumë, për të lënë dy fëmijët e tij , Chase 7-vjeçar dhe Abigail 4-vjeçar të notojnë.

Ngjarja ka ndodhur në Florida, SHBA.

“I thashë se e dua, sepse nuk isha i sigurt se çfarë do të ndodhte, u përpoqa t’i mbaja që të dy”, tha babai pas inci dentit.

Burimi: CNN/ Përktheu dhe Përshtati: Revista Ora

Be the first to comment on "Ky është heroi 7-vjeçar që notoi 1 orë për të shpëtuar babanë dhe motrën, Zot bekoje këtë fëmijë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*