Marrëveshja për targat, reagon Milaim Zeka e lëshon gjuhën fare: Albin Kurti po tredhë kuaj

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij, ka reaguar lidhur me marrëveshjen e djeshme për targat mes Kosovës dhe Serbisë.

“Çka ka rendësi për trushperlarët popullor, apo për ata që janë bërë kaps në tru, që kur u arrit kjo marrëveshje më 2016, Albini e pati quajtur si “tradhëti, turp, ligësi, poshtrim, nënshtrim, humbje të sovranitetit”!!!”, ka shkruar Zeka.

Postimi i tij i plotë:

Albin Kurti po tredhe kuaj

Duke e tredhe ne tru nje pjese te madhe te shqiptareve, pas kesaje shperlarje te madhe te trurit, Albini ka fillu me tredhe kuaj, bashke me presidentin serb, Aleksander Vuqiçin.

Kishte pas qene njeri qe tredhte kuaj, edhe ky tipi, dy euro i shpenzonte, nje e fitonte. Nje dite, gruaja po i thote: O burre, na shkaterrove shtepine more njeri, nuk shkon ma keshtu.

Burri ia kthej: -E di moj gru, ama populli ashte me rendesi qe po me quan “ai tredhaqi”, me demek mjeshtri i boleve.

Keshtu doli kjo puna e targave. Çka ka rendesi per trushperlaret popullor, apo per ata qe jane bere kaps ne tru, qe kur u arrite kjo marreveshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tradheti, turp, ligesi, poshtrim, nenshtrim, humbje te sovranitetit”!!!

Me pas shite Vuqiçi gjysmen e Serbise, a paret nga shitja me i pas perdore per me ngule Kosoven, nuk e kish ngule ma keq dhe ma rende se sa Albini.

A thu ne renditjen e Albinit, dialogu ku po na mbetet?! Me duket para nr 1!

Be the first to comment on "Marrëveshja për targat, reagon Milaim Zeka e lëshon gjuhën fare: Albin Kurti po tredhë kuaj"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*