Messi: E ula pagën për 50%, bëra gjithçka, por ishte e pamundur

Lionel Messi po e mban konferencën lamtumirëse nga Barcelona në stadiumin ku kaloi shumë vite, “Camp Nou”.

Ai e nisi me lot në sy konferencën, ndërsa në vazhdim të saj tregoi shumëçka rreth situatës së tij.

Ai tregoi se kishte pranuar ta ulë pagën për 50%, por që nuk kishte mjaftuar.

“Unë e ula pagën për 50%, por më thanë se as kjo nuk mjaftonte. Dhe, pastaj nuk më kërkuan ulje tjetr. Laporta tha q thjesht ishte e pamundur shkaku i borgjit dhe La Ligas. Barcelona nuk deshi t’i vazhdojë bisedimet. Lajmet se Barcelona më kërkoi ulje prej 30% janë gënjeshtra. Bisedimet u ndalën sepse Barcelona nuk deshi të vazhdojmë. E dinte se La Liga nuk do ta lejonte këtë të ndodhte, ishte e pamundur. Dhe unë duhej të kujdesesha për karrierën time, se çfarë të bëja nga ai çast” – tha Messi

Be the first to comment on "Messi: E ula pagën për 50%, bëra gjithçka, por ishte e pamundur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*