Modric pa mesazhin e 81-vjeçares: Plaka e stërknaqur me atë që i bëri Modrici

Elvira Turiño Perez, fillimisht është një zonjë mjaft e zakonshme 80-vjeçare që jeton në veri të Spanjës. Mirëpo, ajo që e dallon Elvirën nga bashkëmoshatarët e saj është se ajo është tifozja më e madhe e Real Madridit dhe veçanërisht e kapitenit dhe lojtarit kroat të Realit, Luka Modriq.

Turiño Perez ndjek çdo ndeshje të Madridit dhe ka vetëm një dëshirë – të shohë, siç thotë ajo, Luka Modric-in e saj.

Në videon e TikTok që u shfaq dy ditë më parë, gjyshja e Elvirës bëri një mal komplimente për kapitenin e kombëtares kroate të futbollit. Videoja u bë virale në një kohë të shkurtër dhe ajo që ndodhi më pas sigurisht nuk ishte ajo që priste gjyshja. ‘Ajo’ iu përgjigj Luka!

Modric regjistroi një video në kthim dhe i dërgoi asaj një fanellë të nënshkruar nga Real Madrid.

– Shpresoj të takohemi dhe të njihemi së shpejti. Unë kam një dhuratë për ty, po të dërgoj një fanellë dhe një puthje – ka thënë lojtari i preferuar i gjyshes, Modriq në përgjigjen e tij në video.

Nuk ka dyshim për këtë gjyshe, Luka është futbollisti më i mirë në të gjithë Real Madridin.

– Ai është një burrë i mrekullueshëm, i mirë dhe modest – tha gjyshja dhe zbuloi se dëshiron të shkojë në Madrid për të bërë foto me Lukën dhe tani duket se dëshira e saj do të realizohet.

Be the first to comment on "Modric pa mesazhin e 81-vjeçares: Plaka e stërknaqur me atë që i bëri Modrici"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*