Motren dhe burrin tim i gjeta nje mbi nje,aty e kuptova se pse motra nuk deshirojke te…

Dua qe ta ndaj historin time se boll ke ma edhe nuk di si ta vazhdoj jeten tu e dite kte.

Une jam nje grua qe ka qene e martuar 10 vite por e kuptova diqka qe ma ndryshoj jeten per gjithmone edhe aty i dhash fund marteses time.

Une nuk jam nje tip qe flet per ksi gjana por e pash qe ishit faqe shume e mire dhe deshta ta shkruaj se qfar me ka ndodhur mua dhe si te veproj. Si femije e vogel me vdiqen prindt dhe mbeta veq un edhe motra. Motra ishte vetem 11 muj mas meje edhe ishim shume te lidhura.

Nuk ka pas dite as nate qe nuk kemi mbrojt njera tjetren sepse tani ishim te axha edhe e kishim veq njera tjetren per tu mbeshtetur pamvarsisht pa drejtsiat e grus te axhes qe na boni. Une aty e kam dit qe sa tjam gjall do ta kam motren time gjithmone afer vetes por ashtu siq mendova nuk ndodhi.

Kur i bona 19 vjece u njoftova me nje djal qe ishte nga Ferizaji por jetonte ne Zvicer edhe u dashuruam shume. Une aty vendosa mu feju por gjithmon e kisha mendjen tek motra, qysh me len vet? 18 vjece ishte ende jo e pjekur mire edhe i thash tfejumitne ate kohe a muj edhe motren me mar me vete sepse jemi jetime edhe nuk mund ta le vet. Ky nga mirekuptimi pranoj dhe vendosem me bo bashkim familjar edhe me motren edhe ajo erdh ne Zvicer qe te jetoj me mua. Une e mora poziten e nanes per motren time, jam kujdesur shume per te.

Shkuan 9 vite, motra ende nuk e gjet askend edhe i tha burri a ta gjej dike nje shok qe e kam edhe ajo pranoj qe te del me te por kur u kthy kundershtoj. Une ne at kohe i kisha dy djem edhe me tha motra smund ta paramendoj vetem me askend sepse jam mesu vetem me ty, nipat dhe dhandrrin. I thojsha oj moter duhet te ec perpara se sje ma fmije edhe duhet ta gjesh edhe ti lumturin tande.

Por ajo nuk pranonte dhe fillova te dyshoj dhe ne nje nate e gjeta burrin tim mbi motren time dh ne at momen une vendosa me u nda nga burri dhe taani jam e vetmuar duke jetuar ne Zvicer pasi qe femijet jetojne neper banesat e tyre. Kush do qe eshte i interesuar se mund te bejme kontakte dhe te mirremi vesh se si mund te takohemi ne ndojne vend te fshehte dhe kontaktin tim mund ta merrni ne hapsirat ku jane me foto ose v1de0 pasi te mbaroj aty e keni mundesin per te mu lajmeruar dhe te shikojm fatin.

Be the first to comment on "Motren dhe burrin tim i gjeta nje mbi nje,aty e kuptova se pse motra nuk deshirojke te…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*