Portieres iraniane nuk i besojnë se është femër dhe kërkojnë ta testojnë: Mëkati im i vetëm është se nuk jam e bukur

Mëkati im i vetëm është se nuk jam e bukur, tha portierja iraniane Zohreh Koudaei (32), duke u mbrojtur në mediat iraniane pasi u akuzua se ishte burrë.

Përkatësisht, Shoqata e Futbollit të Jordanisë i kërkoi Federatës Aziatike të Futbollit (AFC) që të kontrollojë gjininë e portieres Koudaei pasi Irani u kualifikua në Kupën e Azisë së Femrave për vitin 2022.

Be the first to comment on "Portieres iraniane nuk i besojnë se është femër dhe kërkojnë ta testojnë: Mëkati im i vetëm është se nuk jam e bukur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*