Pse nuk po ka pare a? Ronaldo blen ‘Bugattin’ e ri të sapo dal nga fabrika

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, do të shtojë një makinë të re në koleksionin e tij ekskluziv, duke blerë edicionin special të Bugatti Centodieci që kushton rreth 10 milionë euro.

Makina është aq e vlefshme sepse vetëm 10 të tilla janë bërë, teksa Ronaldo tashmë ka arritur të sigurojë njërën prej tyre.

Kjo makinë thuhet se është frymëzuar nga historia e Bugattit, me një motor W16 me tetë litra. Shpejtësia maksimale është 380 km/orë, teksa mund të shkojë nga 0 në 100 km/orë në vetëm 2.6 sekonda.

Ronaldo ka disa makina luksoze, gjithashtu ka dy Ferrari, një Lamborghini, një Rolls Royce, një McLaren Senna dhe një tjetër Bugatti Chiron.

Be the first to comment on "Pse nuk po ka pare a? Ronaldo blen ‘Bugattin’ e ri të sapo dal nga fabrika"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*