Reali dëshiron që Modriçi të ndalojë së luajturi për Kroacinë: Ja çfarë i tha Luka klubit mbretëror

Pasi u paraqit në Kampionatin Evropian, ku Kroacia humbi në raundin e 16 me Spanjën (3: 5), Luka Modriçi nuk i njoftoi qartë planet e tij për ekipin kombëtar. Dhe sipas Marca spanjolle, në klubin e tij, Real, ata shpresojnë që mesfushori 35-vjeçar të mos veshë më një fanellë me shahun kuq e bardhë.

– Luka Modriçi bëri debutimin e tij për Kroacinë në vitin 2006, kur ishte vetëm 20 vjeç. Sot ai është 35 vjeç dhe është udhëheqësi i paprekshëm i Ballkanit, të cilin ai e çoi në suksesin më të madh në histori, argjendin botëror në 2018. Angazhimi i tij ndaj Kroacisë është i padiskutueshëm dhe qëllimi i tij ishte të ndalonte të luante për ekipin kombëtar pas kupës së Botës 2022 – shkruan Marca.

Dhe pas euros 2020, Toni Kroos (31) i dha lamtumirë ekipit kombëtar gjerman në mënyrë që t’i përkushtohej luajtjes për Realin në dy vitet e mbetura të kontratës. Klubi Madrilen shpreson që Modriçi të bëjë të njëjtën lëvizje.

– Sidoqoftë, situata e Lukës është specifike. Ai e zgjati kontratën e tij me Realin deri në verën e vitit 2022 dhe Kupa e Botës është gjysmë viti më vonë. Pyetja e madhe është se çfarë do të bëjë Modric në ato gjashtë muaj nga fundi i planifikuar i karrierës së tij në Kupën e Botës, ku ai planifikoi t’i jepte lamtumirë Kroacisë. Ka mjaft prej atyre në Real që i kërkuan Modricit të hiqte dorë nga përmbushja e detyrave patriotike, por ai as nuk e mendon për këtë. Kjo i jep atij të drejtën të tregojë se po luan shumë mirë për Realin në të njëjtën kohë – thotë Marca.

Be the first to comment on "Reali dëshiron që Modriçi të ndalojë së luajturi për Kroacinë: Ja çfarë i tha Luka klubit mbretëror"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*