RTK nis procedurë disiplinore ndaj komentatorit Andin Lokaj: ia pa sherrin gojës së vet

Radio Televizioni Publik i Kosovës (RTK), ka hapur nisur disiplinore ndaj komentatorit Andin Lokaj, për një shkrim të tij fyes ndaj Kombëtares U21 të Shqipërisë, të martën.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i përgjithshëm i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati, përmes një postimi në Facebook.

“Lidhur me rastin e deklarimeve publike te komentatorit Andin Lokaj, RTK njofton se do te veproj ne perputhje me Standardet Profesionale te RTK-se dhe Rregullores per Pergjegjesite materiale dhe disiplinore. Po ashtu ju beje me dije se tani me kane filluar procedurat ne lidhje me kete rast!”, ka shkruar ai.

Be the first to comment on "RTK nis procedurë disiplinore ndaj komentatorit Andin Lokaj: ia pa sherrin gojës së vet"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*