Serbia nis të provokojë situatën, MUP-i serb publikon video të ushtrisë e tankeve: Xhandarmëria gati

Shteti serb po vazhdon të nxisë dhe provokojë situatën pas zhvillimeve në veri të Kosovës ku aktualisht gjendet Polìcia e Kosovës.

Ministria e Brendshme Serbe në kanalin e saj zyrtar ka shpërndarë një video të xhandarmërisë serbe, ku shihen ushtarë dhe automjete ushtarake, përfshirë edhe auto-blinda.

Në video madje shihet edhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin.

“ Xhandarmëria është gati që të kryejë detyrat e caktuara nga Serbia dhe presidenti Vuçiq”

Kujtojmë se edhe gjatë mbrëmjes së djeshme, mediat në Serbi raportuan se vetura ushtarake serbe i janë afruar kufirit me Kosovën pas tensioneve në veri.

Be the first to comment on "Serbia nis të provokojë situatën, MUP-i serb publikon video të ushtrisë e tankeve: Xhandarmëria gati"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*