Tërmet i fortë godet Korçën

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës rihter me epiqendër në Greqi është ndjerë deri në juglindje të Shqipërisë duke shkaktuar lëkundje të forta të tokës në Korçë dhe zonat përreth.

Tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët, që kanë dalë nga shtëpitë, por paraprakisht nuk raportohet për dëme. /ABCNews/

Be the first to comment on "Tërmet i fortë godet Korçën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*