Vajza 8-vjeçare e dashuruar me djalin 11-vjeçar, nëna e saj shprehet për lidhjen: “thjeshtë është jeta e tyre”

Kur një person është vërtet i dashuruar, ai nuk i shikon dhe nuk i intereson, ngjyra, kombësia apo edhe më pak mosha. Në shumë vende të botës është e zakonshme të shohësh çifte me shumë diferencë moshe dhe që jetojnë shumë të lumtur në martesë.

Sidoqoftë, në botë ka disa raste takimesh mes njerëzve me moshë të re, dhe ky lajm përfundon duke tronditur internetin. Një rast i fundit po tërheq vëmendjen e gazetave në të gjithë botën, rezulton se një vajzë vetëm tetë vjeçare filloi të takohej me një djalë njëmbëdhjetë vjeç.

Edhe pse diferenca në moshë në rastin e këtij çifti nuk është e madhe, ajo që i trembi përdoruesit e internetit ishte fakti që ata të dy ishin aq të rinj. Milana Makhanets, ka marrë përsipër në publik në rrjetet sociale se po takon Pasha Pal. Ajo është shumë e famshme në vendin e saj në Ukrainë.

Milana, e njohur më mirë për miqtë dhe familjen si Mila, i pëlqen të postojë një fotografi pranë dashurisë së saj në Instagram, e cila ka më shumë se gjysmë milioni ndjekës, që është një numër i madh duke marrë parasysh që ajo është një fëmijë. Përveç kësaj ajo ka shtatë milionë ndjekës në aplikacionin për ndarjen e videove Likee, e ngjashme me TikTok. Milana kryesisht fiton para duke promovuar markat e famshme në rrjetin e saj social. I dashuri i saj Pasha është gjithashtu një ndikues, dhe tani ai është edhe më i famshëm përkrah vajzës.

Çifti thotë se janë të lumtur dhe nuk ju intereson për opinionet e të tjerëve në internet dhe familjen dhe miqtë e tyre. Në postimet në rrjetet sociale, përdoruesit e internetit komentojnë opinionet e tyre në lidhje me ‘zogjtë e dashurisë’, për shumë njerëz një marrëdhënie në këtë moshë është e papranueshme, ‘ata duhet të luajnë si fëmijë’, thonë disa përdorues.

Në një nga postimet në Instagram Milana shfaqet e buzëqeshur dhe e lumtur pranë të dashurit të saj. Shikoni imazhin më poshtë:

Nëna e vajzës vendosi të thotë se çfarë mendon për lidhjen e vajzës së saj: “eshtë jeta e tyre dhe ata do ta zgjidhin atë vetë,” tha ajo.

Mes kaq shumë kritikash, shumë përdorues të internetit dolën në mbrojtje të nënës.

Be the first to comment on "Vajza 8-vjeçare e dashuruar me djalin 11-vjeçar, nëna e saj shprehet për lidhjen: “thjeshtë është jeta e tyre”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*