Vjosa Osmani pas takimit me Nuland: Kosova s’ka aleat më të madh se Amerika

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) është takuar me Nënsekretaren amerikane të shtetit, Victoria Nuland, takim të cilin e ka cilësuar si produktiv duke deklaruar se Kosova s’ka aleat më të madh se SHBA’ja.

Me anë të një postimi në Twitter, Osmani e ka quajtur takim produktiv, takimin me Nënsekretaren e Shtetit, Victoria Nuland.

“Një takim mjaft produktiv me Nënsekretaren e Shtetit, Victoria Nuland për të riafirmuar angazhimin afatgjatë të dy vendeve tona ndaj partneritetit dhe vlerave të përbashkëta. Kosova nuk ka aleat më të madh se SHBA-ja dhe unë mezi pres të punoj së bashku për siguruar që ne edhe më tej të kontribojmë për paqe dhe demokraci”, ka shkruar Osmani.
Presidentja Osmani gjatë vizitës në ShBA është takuar edhe me zyrtarë të tjerë të Departamentit amerikan të shtetit.

Më poshtë postimi i plotë i Osmanit.

Be the first to comment on "Vjosa Osmani pas takimit me Nuland: Kosova s’ka aleat më të madh se Amerika"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*