Zeka: Vuçiqit i ka humb kontrolli, dërgimi i ambasadorit rus në kufi me Kosovën – huqje e madhe diplomatike për Serbinë

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka reaguar për ardhjen e ambasadorit rus në kufi më Kosovën.

“Vuçiqi e ka humbur kontrollin e çdo gjeje, në raport me Kosovën. Deklaratat e tij janë skandale diplomatike. Flet për veriun e Kosovës, sikur ky te ishte lagje e Beogradit. Përzihet edhe në vendimet e Gjykatave të Kosovës. Tani, dërgon ministrin e mbrojtjes ne kufi, bashkë me ambasadorin rus. Kjo është huqje e madhe diplomatike.”, ka shkruar Zeka.

Statusi i plotë i Zekës:

Ardheja e ambasadorit rus ne kufi

Vuçiqi e ka humbur kontrollin e çdo gjeje, ne raport me Kosoven. Deklaratate e tij jane skandale diplomatike. Flet per veriun e Kosoves, sikur ky te ishte lagje e Beogradit. Perzihet edhe ne vendimet e Gjykatave te Kosoves.

Tani, dergon ministrin e mbrojtjes ne kufi, bashke me ambasadorin rus. Kjo eshte huqje e madhe diplomatike.

Be the first to comment on "Zeka: Vuçiqit i ka humb kontrolli, dërgimi i ambasadorit rus në kufi me Kosovën – huqje e madhe diplomatike për Serbinë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*