Zoti na ruajtë! Shikojeni çfarë cikloni i madh ndodh në këtë vend, shtëpitë fluturuan nga vendi (PAMJE)

Cikloni tropikal “Seroja” god iti bregdetin shtetëror të Australisë Perëndimore me erëra të forta deri në 170 km/h brenda natës, thanë zyrtarët.

Qyteti i Kalbarrit mori god itjen më të rëndë nga stuhia, ku u dëmtuan shtëpi dhe çatitë “fluturuan” në ajër, u thyen pemë, u rrëzuan shtylla elektrike, si dhe rrugët të mbushura plot me mbeturina.

“Ne jemi një qytet i vogël. Gjysma e tij është rrafshuar”, tha një banor i Kalbarrit.

Autoritetet thanë se Cikloni ‘Seroja’ kishte mbajtur ritëm dhe fo rcë “të pazakontë” gjatë gjithë natës.

Be the first to comment on "Zoti na ruajtë! Shikojeni çfarë cikloni i madh ndodh në këtë vend, shtëpitë fluturuan nga vendi (PAMJE)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*